Úhrady inkontinenčních pomůcek

Zeptejte se svého lékaře, zda máte nárok na úhradu pomůcek vaší pojišťovnou.

Inkontinenční pomůcky

Nezabírají vám léčebné postupy? Víte, že inkontinenci můžete uspokojivě řešit také pomocí jednorázových absorpčních pomůcek? V dnešní moderní době na trhu naleznete velice kvalitní produkty, které vám zaručí spolehlivou ochranu bez obtěžujícího zápachu. Povrch pomůcky navíc zůstává suchý a prodyšný, takže o ní celý den ani nevíte. Alespoň zčásti vám tak zajistí návrat k aktivitám, kterých jste se díky ní museli vzdát. Možná jste ani netušili, že vám na inkontinenční pomůcky může přispět vaše zdravotní pojišťovna dle stupně vašich potíží.

Jak získat příspěvek od zdravotní pojišťovny? Zeptejte se svého lékaře

Nebojte se navštívit svého praktického nebo odborného lékaře, například urologa, gynekologa, neurologa nebo geriatra, který na základě potřebných vyšetření určí, o jaký stupeň inkontinence se u vás jedná. Lékaři jsou povinni vás komplexně informovat o možnostech léčby, včetně příspěvku zdravotní pojišťovny (tzv. úhrady) z prostředků veřejného zdravotního pojištění a můžou vám inkontinenční pomůcky předepsat.

Věk ani pohlaví nehraje u předepisování poukazů na inkontinenční pomůcky žádnou roli. Nárok na předpis vzniká při splnění indikací od 3 let věku pojištěnce, při prokázané inkontinenci. V otázce úhrad je velice zásadní, jaký stupeň ošetřující lékař diagnostikuje, protože pomůcky určené pro různé stupně inkontinence se mezi sebou nedají kombinovat. Poukaz může lékař vystavit na jeden, dva, avšak maximálně na tři měsíce.

Hospitalizovaným pacientům pojišťovna tyto pomůcky nehradí, ale poskytuje jim je dané zdravotní zařízení.

Podrobné informace o podmínkách a výši úhrad z prostředků veřejného zdravotnictví naleznete na webové stránce VZP:

https://www.vzp.cz/poskytovatele/informace-pro-praxi/poradna/jak-je-to-s-preskripci-a-uhradou-pomucek-pro-inkontinenci

Kde získat inkontinenční pomůcky?

Inkontinenční pomůcky jsou dostupné v obchodech se zdravotnickými potřebami nebo v lékárnách. Vybrat si je můžete také z pohodlí domova přes internet. Zjistěte si webové stránky firem, které inkontinenční pomůcky vyrábějí či dovážejí, někteří z nich mívají k dispozici zkušební vzorky zdarma.

copyright © 2017 Pacientský spolek Inko-gnito

Top